Geisha

Cena od 1.9 mil Kč s DPH

  Začněte (si) s námi

  Vyplňte prosím kontaktní údaje a my se vám ozveme nežli spadne hvězda, nebo rovnou volejte Petrovi na tel.: +420 721 626 379

  Průvodkyně v novém světě. Na pár nocí, nebo klidně na celý život.

  Důmyslně řešený koncept domu pro rekreaci i minimalistické bydlení. 3 ložnice, obývák, koupelna. I ve variantě na kola či bez sítí. 

   Online stažení Bayaya katalogu Domy na klíč & Stavebnice

   Souhlas se zásadami ochrany osobních údajů.

   home

   3+kk + půdní prostor

   square_foot

   od 40 m2

   extension

   možnost přidat moduly, upravit dispozice, stavebnicový systém

   build

   stavba svépomocí s přáteli, rodinou nebo v komunitě, návod + rádce

   IDEA

   Geisha, společnice pro bohaté a mocné muže, alespoň to říká AI. V našem případě je okruh klientů, věříme, podstatně širší…

   Díky půdorysu, který se dá vmáčknout pod 40 m2 se nabízí instalace do zahrad k domům jako druhé bydlení, pro děti, pracovna, posilovna, sauna, nebo třeba na rekreační objekt na pronájem. Geishu pak můžete vyměnit na pár neděl klidně za kůču u moře, nebo chalet v horách.

   Je libo podvozek? Ano i to j(e)de. Možnosti Geishi jsou podobně nekonečné jako u posedů – limitem je jen vaše fantazie.

   Ostatně role Geishi  se rovněž postupem času  změnila ve formu umění a zábavy – kombinace ladného pohybu, hudby, tance, zpěvu a komunikace s hosty. Takže co třeba jógový či taneční sál? Ano i takovou Geishu teď právě strojíme

   PROSTOR

   Architektura inspirovaná Geishou zdůrazňuje eleganci, minimalismus i harmonii a soulad s přírodou. Barevně pak kombinace červené a černé, jemné, na první pohled nenápadné detaily.

   Na relativně malém půdorysu pak najdete dvě ložnice (možno i jen jeden modul, takže jen jedna hlavní ložnice) a pak i vyvýšená ložnice nad koupelnou s výhledem do kraje pro děti. I když možná jí zaberete místo dětí.

   Nechybí ani velkorysá koupelna s dřevěným roštem a kdybyste chtěli vanu s výhledem do kraje, i to je možnost. A pak je tu obývák s kuchyní, místo pro degustaci, tanec i kontemplaci.

   Doladění detailů pak na míru s holkami z MOONSUN a nezbytná bezrámová okna která vtahují přírodu dovnitř a vás ven. Tak vyběhněte na terasu a zakřičíš z plných plic GEISHAAAAAA. A když budete mít štěstí, tak vám Geishu ozvěna vrátí.  Anebo soused. Vyráběná jen z přírodních materiálů, lokálně, s láskou. Neváhejte. Užijte si ji.

   PŮDORYS

   SPECIFIKACE

   Dispozice 3+kk
   Zastavěná plocha40 m2
   Užitná plocha40 m2
   Obývací prostor + kuchyně18,9 m2
   Koupelna 7,1 m2
   Ložnice8,5 m2
   Ložnice9,6 m2

   Ceník

   Cena neobsahuje přípravu pozemku pro usazení domu.

   STAVEBNICE

   od 1.899.000 Kč

   Cena je uvedena s 12 % DPH
   * Možno se sazbou 21 % DPH pro firemní/pracovní účely

    Začněte (si) s námi

    Vyplňte prosím kontaktní údaje a my se vám ozveme nežli spadne hvězda, nebo rovnou volejte Petrovi na tel.: +420 721 626 379

    STAVBA NA KLÍČ

    od 2.350.000 Kč

    Cena je uvedena s 12% DPH
    * Možno se sazbou 21 % DPH pro firemní/pracovní účely

     Začněte (si) s námi

     Vyplňte prosím kontaktní údaje a my se vám ozveme nežli spadne hvězda, nebo rovnou volejte Petrovi na tel.: +420 721 626 379

     FAQ – Domy & Stavebnice

     Rozhodli jsme se vybrané domy a chaty navrhnout tak, abyste si je zvládli postavit i svépomocí. Tohle není marketingové klišé, ale konstrukční podstata našich stavebnic. Abyste se nebáli, tak vám dáme jak videonávody, tak průvodce. Anebo můžete objednat stavbu na klíč. Ale nebyla by to škoda? 🙂

     Amatér má svůj významový původ v latinském slově “milovat”. Takže ano. Nepotřebujete být vyučený řemeslník, nebo machr s letitou praxí ve stavebnictví. Stačí vám aku šroubovák a utahovák (ten vám klidně půjčíme) – všechny díly už přijdou naformátované včetně spojovacího materiálu. A na natírání budete potřebovat váleček (i barvy jsou ale součástí dodávky). 

     Záleží na vašem tempu, počtu pomocníků i vaší zručnosti. Ze zkušenosti – stavba objektu 40 m2 ve 3 lidech trvá cca 30 dní. Obecně jsme schopni i u nově navržených objektů odhadnout počet hodin, které trvá konkrétní činnost, takže si můžete naplánovat, kdy si vzít dovču nebo pozvat kamarády.

     Stavebnici domu nebo chaty vám přivezeme a složíme na místo určení. V rámci návrhu řešíme i konkrétní zařízení staveniště tak, abyste nemuseli desky v čase složitě přeskládávat a minimalizovali jsme i pohyb na staveništi. Jednotlivé díly jsou navržena tak, abyste nepotřebovali ani těžkou techniku, takže se dá stavět i na hůře dostupných pozemcích. Žádný materiál není nutné dokupovat zvlášť. Součástí je tištěný i video manuál, který vás vede krok za krokem stavbou. Díly a prvky jsou značeny. Plánujeme i komunitní fórum pro Bayaya stavitele, kde si budete moci navzájem poradit, předat si zkušenosti a pochlubit se svými hacky.

     Tak se prostě zeptáte. Vždy budete mít přítele na telefonu, vašeho BAYAYA průvodce, který zároveň kontroluje jako stavební dozor důležité etapy, abyste vy i my měli jistotu, že vše proběhne jak má.

     Máme jak vlastní tým, tak už s námi spolupracuje několik truhlářských part, které školíme a jsou schopni vám dům postavit tzv. na klíč. Truhláře proto, abychom byli schopni zaručit vysokou kvalitu provedených prací a smysl pro detail. 

     Součástí stavebnice je veškerý konstrukční (včetně zateplení) a spojovací materiál i barvy. Samozřejmostí jsou i návody a služby BAYAYA průvodce. Elektro a rozvody vody a odpadu si buď seženete lokálně, nebo vám pošleme naše lidi. 

     Domy a chaty jsou aktuálně designovány tak, abyste si mohli vybrat z 3 typů fasády, dvou variant střech a co se týče interiéru pak i 2 variant obložení koupelny. Co se týče barev, možnosti jsou širší, ale ve spolupráci s interiérovými kouzelnicemi ze studia MOONSUN už jsme předvybrali barevné kombinace. I nábytek je navržen tak, abyste si nemuseli dokupovat skříně a i kuchyňskou linku a další prvky interiéru umíme dodat na klíč. 

     Stavebnice navrhujeme tak, aby se s jednotlivými díly mohlo manipulovat ve dvou lidech vyjma trámů, které mohou vyžadovat přítomnost 4 lidí nebo techniky. Obecně tak nepotřebujete těžkou techniku jako jeřáby, ještěrky, bagry, ale pouze ruční nářadí –  aku vrtačku, aku šroubovák, bity, pilu na izolaci a váleček/štětec/houbičku na barvu.

     Ve většině případů není potřeba díky založení na vrutech žádných extra terénních úprav. Doporučujeme dát do roviny (ale je možné stavět i v kopci). Dále je samozřejmě potřeba k jednomu místu dovést jak vodu, tak odpady, tak elektro. Ale dá se v případě offgrid varianty obejít i bez toho. Obecně u staveb na vrutech doporučujeme vyložit pod stavbu geotextílii a vysypat šterkem. 

     Umíme off-grid tedy bez sítí, takže z technického a technologického pohledu nemusíte mít váš vyhlédnutý spot ani zasíťovaný. U větších objektů předpokládáme standardní napojení, jak je zvykem pro stavební parcely. Sítě se dovádějí k jednomu přípojnému bodu pod dům.

     Ano. V případě, že dům nebo chatu plánujete v čase přesunout, můžeme zvolit i variantu menších modulů, které se pak převážejí vcelku. 

     Pro stavebnice objektů do 40 m2 stavební povolení nepotřebujete. Pro objekty do velikosti 150 m2 je třeba záměr na stavební úřadě ohlásit. Pro tyhle potřeby je součástí stavebnice i projektová dokumentace.

     100%. Rodinné domy a domy pro rodinnou rekreaci se zastavěnou plochou do 150 m2 tzv. jednoduché stavby je možné dle stavebního zákona realizovat jako stavbu svépomocí. Většina našich objektů navíc spadá do kategorií drobných, modulárních staveb.

     Stavební dozor u staveb svépomocí je zákonná nutnost. Je třeba vysokoškolské vzdělání stavebního nebo architektonického směru, případně středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou a praxí alespoň 3 roky při provádění staveb. Zjednodušeně řešeno, s tímhle vám dokážeme pomoci a dozor zprostředkovat.

     BAYAYA DIY Stavebnice

     …Pak přišly domy. Domy, co si lidé zvládnou stavět i sami. Domy které jsou krásné, přírodní a lokální – české. Domy, plné života i energie, které propojují venku i uvnitř. Domy, které jsou domovem, ale zůstávají otevřené, dýchají a mohou růst, nebo se třeba přemisťovat. Podle potřeb. Podle života.

     Proč do toho jít s BAYAYA?

     U BAYAYA je dobrým zvykem, že používáme jen přírodní špičkové materiály (prostě žádné sádroše a skelné vaty), k tomu dřevovláknitá izolace a schránka, která domu umožňuje dýchat. Už japonští vědci zdokumentovali neoddisktutovatelný pozitivní vliv dřevěných staveb na zdraví a psychiku člověka. A pozor, není dřevostavba jako dřevostavba, proto právě potřebujeme, aby lidé zkusili BAYAYA naživo, ucítí to sami.

     K dobrému vychování každého prince (A BAYAYA není vyjímkou) patří bezrámové prosklení trojskly, díky kterému budete blíže k přírodě i sobě. Venku propojujeme s uvnitř (možná znáte, že to kam dáváte pozornost, to manifestujete) a k tomu možnost dům křížově větrat, jde to i bez klimatizace.

     Díky zkušenostem s posedy dokážeme perfektně využít každý centimetr a ve výsledku tak majitelé zaplatí za méně m2. Eliminujeme co nejvíce i nevyužité prostory jako jsou chodby.

     Jsme česká firma, a tak podporujeme lokální firmy a maximum sub-dodávek se snažíme realizovat s českými parťáky.

     Chcete ušetřit a užít si stavbu? Většinu staveb umíme dodat jak ve verzi na klíč, tak i ve verzi stavebnice, objekty navrhujeme tak, aby se jednotlivé elementy daly odnést v ruce, a zároveň i na složitější či hůře dostupné pozemky. A jako bonus můžete mít skvělý pocit, že jste si to poskládali s naším průvodcem sami.

     A v neposlední řadě místo koupelen instalujeme UŽÍVÁRNY, místa pro očistu těla i duše, pro relaxaci, kontemplaci i milování. Nabízíme i možnost instalace speciálních skel, které se umí na jeden klik zmléčnit, pro absolutní soukromí kdykoliv budete chtít. Z vlastní zkušenosti větší koupelnu používáme nejen jako akvapark pro děti, tak třeba místnost na „konfkóly“.

     A když jednou doslouží? I na to myslíme, dá se jednoduše rozložit a díky zakládání na vruty nezbyde nic. Nazí přicházíme, nazí odcházíme. Tak užívejte!

     Katalog produktů Domy
     Na klíč & Stavebnice

     Bayaya domy jsou jiné, stejně jako všechny naše stavby. Dáváme přednost výhradně přírodním materiálům, navrhujeme dispozice, kde vás bude bavit bydlet a spopojujeme uvnitř a venku.

     BAYAYA ŽIJTE! V KLIDU.

      Online stažení Bayaya katalogu Domy na klíč & Stavebnice

      Souhlas se zásadami ochrany osobních údajů.

      keyboard_arrow_up