Domy

Pak přišly domy

Domy, co si lidé zvládnou stavět i sami. Domy, které jsou krásné, přírodní a lokální – české. Domy, plné života i energie, které propojují venku i uvnitř. Domy, které jsou domovem, ale zůstávají otevřené, dýchají a mohou růst, nebo se třeba přemisťovat. Podle potřeb. Podle života.

  Začněte (si) s námi

  Vyplňte prosím kontaktní údaje a my se vám ozveme nežli spadne hvězda, nebo rovnou volejte Petrovi na tel.: +420 721 626 379

  FAQ – Domy & Stavebnice

  Rozhodli jsme se vybrané domy a chaty navrhnout tak, abyste si je zvládli postavit i svépomocí. Tohle není marketingové klišé, ale konstrukční podstata našich stavebnic. Abyste se nebáli, tak vám dáme jak videonávody, tak průvodce. Anebo můžete objednat stavbu na klíč. Ale nebyla by to škoda? 🙂

  Amatér má svůj významový původ v latinském slově “milovat”. Takže ano. Nepotřebujete být vyučený řemeslník, nebo machr s letitou praxí ve stavebnictví. Stačí vám aku šroubovák a utahovák (ten vám klidně půjčíme) – všechny díly už přijdou naformátované včetně spojovacího materiálu. A na natírání budete potřebovat váleček (i barvy jsou ale součástí dodávky). 

  Záleží na vašem tempu, počtu pomocníků i vaší zručnosti. Ze zkušenosti – stavba objektu 40 m2 ve 3 lidech trvá cca 30 dní. Obecně jsme schopni i u nově navržených objektů odhadnout počet hodin, které trvá konkrétní činnost, takže si můžete naplánovat, kdy si vzít dovču nebo pozvat kamarády.

  Stavebnici domu nebo chaty vám přivezeme a složíme na místo určení. V rámci návrhu řešíme i konkrétní zařízení staveniště tak, abyste nemuseli desky v čase složitě přeskládávat a minimalizovali jsme i pohyb na staveništi. Jednotlivé díly jsou navržena tak, abyste nepotřebovali ani těžkou techniku, takže se dá stavět i na hůře dostupných pozemcích. Žádný materiál není nutné dokupovat zvlášť. Součástí je tištěný i video manuál, který vás vede krok za krokem stavbou. Díly a prvky jsou značeny. Plánujeme i komunitní fórum pro Bayaya stavitele, kde si budete moci navzájem poradit, předat si zkušenosti a pochlubit se svými hacky.

  Tak se prostě zeptáte. Vždy budete mít přítele na telefonu, vašeho BAYAYA průvodce, který zároveň kontroluje jako stavební dozor důležité etapy, abyste vy i my měli jistotu, že vše proběhne jak má.

  Máme jak vlastní tým, tak už s námi spolupracuje několik truhlářských part, které školíme a jsou schopni vám dům postavit tzv. na klíč. Truhláře proto, abychom byli schopni zaručit vysokou kvalitu provedených prací a smysl pro detail. 

  Součástí stavebnice je veškerý konstrukční (včetně zateplení) a spojovací materiál i barvy. Samozřejmostí jsou i návody a služby BAYAYA průvodce. Elektro a rozvody vody a odpadu si buď seženete lokálně, nebo vám pošleme naše lidi. 

  Domy a chaty jsou aktuálně designovány tak, abyste si mohli vybrat z 3 typů fasády, dvou variant střech a co se týče interiéru pak i 2 variant obložení koupelny. Co se týče barev, možnosti jsou širší, ale ve spolupráci s interiérovými kouzelnicemi ze studia MOONSUN už jsme předvybrali barevné kombinace. I nábytek je navržen tak, abyste si nemuseli dokupovat skříně a i kuchyňskou linku a další prvky interiéru umíme dodat na klíč. 

  Stavebnice navrhujeme tak, aby se s jednotlivými díly mohlo manipulovat ve dvou lidech vyjma trámů, které mohou vyžadovat přítomnost 4 lidí nebo techniky. Obecně tak nepotřebujete těžkou techniku jako jeřáby, ještěrky, bagry, ale pouze ruční nářadí –  aku vrtačku, aku šroubovák, bity, pilu na izolaci a váleček/štětec/houbičku na barvu.

  Ve většině případů není potřeba díky založení na vrutech žádných extra terénních úprav. Doporučujeme dát do roviny (ale je možné stavět i v kopci). Dále je samozřejmě potřeba k jednomu místu dovést jak vodu, tak odpady, tak elektro. Ale dá se v případě offgrid varianty obejít i bez toho. Obecně u staveb na vrutech doporučujeme vyložit pod stavbu geotextílii a vysypat šterkem. 

  Umíme off-grid tedy bez sítí, takže z technického a technologického pohledu nemusíte mít váš vyhlédnutý spot ani zasíťovaný. U větších objektů předpokládáme standardní napojení, jak je zvykem pro stavební parcely. Sítě se dovádějí k jednomu přípojnému bodu pod dům.

  Ano. V případě, že dům nebo chatu plánujete v čase přesunout, můžeme zvolit i variantu menších modulů, které se pak převážejí vcelku. 

  Pro stavebnice objektů do 40 m2 stavební povolení nepotřebujete. Pro objekty do velikosti 150 m2 je třeba záměr na stavební úřadě ohlásit. Pro tyhle potřeby je součástí stavebnice i projektová dokumentace.

  100%. Rodinné domy a domy pro rodinnou rekreaci se zastavěnou plochou do 150 m2 tzv. jednoduché stavby je možné dle stavebního zákona realizovat jako stavbu svépomocí. Většina našich objektů navíc spadá do kategorií drobných, modulárních staveb.

  Stavební dozor u staveb svépomocí je zákonná nutnost. Je třeba vysokoškolské vzdělání stavebního nebo architektonického směru, případně středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou a praxí alespoň 3 roky při provádění staveb. Zjednodušeně řešeno, s tímhle vám dokážeme pomoci a dozor zprostředkovat.

  keyboard_arrow_up