Chata Rod | Bayaya

Rod

  Napište nám

  Popis

  Rod zvaný též Rid, Rožaj či Radaj – prabůh stvořitel, bůh zrodu, života a znovuzrození. Jde o vládce stromu života a stvořitele našeho světa z moře chaosu. Představuje počátek i konec všeho. Slovo “rod” dodnes přežívá  ve slovech národ, rodina, porod či příroda. 

  Návrh Kiss Kiss studio, stavební systém VLLNNA. Tuto chatu jsme vytvořili pro glamping Twofingers. Velikost chaty je 24 m2 (bez terasy). Hravý design, dva předsazené kvádry, který Vás dostane svojí jednoduchostí a zároveň útulností. Nic navíc a přesto vše, co potřebujete přesně ve stylu našeho oblíbeného: méně je více. Jestli hledáte nepřetržité spojení s přírodou a se sebou samým, je tu ROD.

  Součástí chaty je plnohodnotná koupelna vybavená jak z pohledu designu, tak z pohledu uživatelského komfortu (čti: jednoduchý úklid) rošty z thermoborovice. Nejen sprchový kout ale celá podlaha koupelny je vybavená hydroizolací – dělají to tak i v japonsku a tuhle koncepci časem oceníte. Stěny jsou ošetřeny olejem a nano přípravkem pro ochranu dřeva. Není tak nutné v koupelně používat dlažbu či plastové vaničky apod..

  Propojení s přírodou je zde díky velkorysému bohatému prosklení a bezrámovým oknům absolutní. Obytný prostor dále rozšiřuje venkovní terasa chaty 10 m2 zakrytá plachtou. Vzniká tak další obývák anebo taneční parket.

  Chatu je možné dovézt již komplet vybavenou – skládá se ze dvou modulů, které se na místě je usadí. Celá instalace tak zabere jeden den.

  Interiérům i exteriérům pak vládne jen smrková biodeska v tl. 19 mm (nepoužíváme žádný sádrokarton) a doplňky mohou být součástí dodávky a jsou dílem našich oblíbenkyň z MOONSUN. Pro lepší spánek a nerušený stav lehkosti bytí může Lada disponovat i okruhem speciálních LED světel s oranžovou fází bez modré složky. Ta podporují tvorbu spánkového hormonu, melatoninu a snižují úroveň únavy a stresu.

  Díky přírodní izolaci technickým konopím je vevnitř výborné mikroklima, neboť konopí stejně jako třeba dřevovlákno dokáže optimálně pracovat s vlhkostí.

  Vytápění je možné jak infračervenými panely (ovládanými vzdáleně aplikací), tak samozřejmě kamny na dřevo a užívat si tak propojení s dalším živlem – ohněm.Případně je možná i instalace podlahového topení.

  Střecha je provětrávaná, hydroizolace formou střešní fólie s možností vertikální zahrady, pro další splynutí s přírodou a jako forma přírodní klimatizace.

  Pro zvýšení soběstačnosti nabízíme i variantu s instalací fotovoltaiky a oddělení šedé a černé vody, případně rovnou se spalovacím, či kompostovacím záchodem.

  Dispozice

  rozměry – 5805 x 6490 mm, vnitřní výška 2300 mm

  king_bed

  manželská postel 180×200

  table_restaurant

  jídelní/ pracovní stůl – pro 2 os.

  air

  větrací okna – 3 x

  crop_5_4

  velkoformátové okno – 4x

  local_fire_department

  vytápění – kamna na dřevo, infračervené panely

  power

  zásuvky – 6x

  all_inbox

  zafrézovaná elektroinstalace

  shower

  koupelna – sprchový kout + wc

  Půdorys

  Chata ROD půdorys | BAYAYA
  Půdorys Chata ROD |Bayaya
  chata rod- bayaya- 01

  Ceník

  Cena neobsahuje manipulaci na místě + dopravu na vaše vysněné místo. Bude záležet, jak daleko vám chatu povezeme. Před usazením chaty bude potřeba připravit zemní vruty na místě. Umíme zařídit.

  Základní cena

  od 1.700.000 Kč

  Cena je uvedena bez DPH

   Napište nám

   Nejčastější otázky na které se ptáte

   Nenašli jste co vás zajímá? Zkuste níže všechny otázky nebo nám zavoljte či napište. Určitě spolu najdeme odpověď.

    Napište nám

    FAQ –

    Rod

    ANO, stavebnice jsou v běhu a v letošním roce již začínáme s prvními realizacemi. Zákazník od nás dostane kompletní materiál potřebný ke stavbě s návodem. Je pak na jeho zručnosti a chuti, zda si stavbu zrealizuje sám, nebo využije služeb námi proškoleného stavebníka, který mu bude s výstavbou pomáhat. Krásné je, že pokud bude klienta stavba bavit, může se i on v budoucnu stát naším „Bořkem stavitelem“ a bude poskytovat své služby jako náš parťák pro danou lokalitu. Celková výše finanční úspory pak záleží na šikovnosti klienta a schopnosti si sehnat kvalitní pomocníky za rozumné peníze. Vše funguje tak, že posíláme kompletně připravené „stavebnice pro dospělé“ a nabízíme možnost využití služeb našich „Bořků stavitelů“ 🙂

    Chatu usadit na zemní vruty nebo betonové patky. S oběma variantami Vám rádi pomůžeme.

    Pro naše klienty jsme vybrali za nás ideální zastínění v mnoha variantách ve spolupráci se společností Maanta, dokážeme vyrobit i vlastní designové řešení jako např. dřevěné rošty nebo zastínění terasy proti slunci, je to opět na požadavcích klienta.

    Varianta na vodě je legislativně bezproblémová, krásná a funguje pěkně i na pronájmy. Je potřeba pouze doladit na jaký ponton/molo budeme usazovat (železo, beton, atd.)