Chata Lada | Bayaya

Lada

  Napište nám

  Popis

  Staroslovenská bohyně Lada je ztělesněním vody, lásky, milování a míru.
  Mnohdy si neuvědomujeme jak hlubokou moudrost přináší voda do našich životů. Je v ní jmenost a zároveň obrovská síla díky níž překonává neskutečné překážky. 

  Jelikož je voda je i symbolem emocí, nabízí Lada i očistný rituál jak se vyléčit, vyživit Středem dění i místnosti je zde velká vana nabízející očistnou koupel, která dokáže vše uvolnit, rozplynout a nechat odejít. Zenový zážitek lze dále prohloubit díky spočinutí či rozvášnění na pravém futonu v ložnici, která je v trochu snížené (uzemnění) výškové úrovni.

  Propojení s přírodou je zde díky velkorysému bohatému prosklení a bezrámovým oknům absolutní. Obytný prostor dále rozšiřuje venkovní terasa přes celou šířku chaty zakrytá plachtami. Vzniká tak další obývák anebo taneční parket.

  Chatu jsme vytvořili pro glamping Twofingers. Návrh Kiss Kiss studio, stavební systém VLLNNA. Velikost chaty je 23 m2, takže v návaznosti na územní plán je možné chatu “stavět” i bez stavebního povolení.

  Chatu je možné dovézt již komplet vybavenou – skládá se ze dvou modulů, které se na místě je usadí. Celá instalace tak zabere jeden den.

  Interiérům i exteriérům pak vládne jen smrková biodeska v tl. 19 mm (nepoužíváme žádný sádrokarton) a doplňky mohou být součástí dodávky a jsou dílem našich oblíbenkyň z MOONSUN. Pro lepší spánek a nerušený stav lehkosti bytí může Lada disponovat i okruhem speciálních LED světel s oranžovou fází bez modré složky. Ta podporují tvorbu spánkového hormonu, melatoninu a snižují úroveň únavy a stresu.

  Díky přírodní izolaci technickým konopím je vevnitř výborné mikroklima, neboť konopí stejně jako třeba dřevovlákno dokáže optimálně pracovat s vlhkostí.

  Vytápění je možné jak infračervenými panely (ovládanými vzdáleně aplikací), tak samozřejmě kamny na dřevo a užívat si tak propojení s dalším živlem – ohněm.

  Případně je možná i instalace podlahového topení.

  Střecha je provětrávaná, hydroizolace formou střešní fólie s možností vertikální zahrady, pro další splynutí s přírodou a jako forma přírodní klimatizace.

  Pro zvýšení soběstačnosti nabízíme i variantu s instalací fotovoltaiky a oddělení šedé a černé vody, případně rovnou se spalovacím, či kompostovacím záchodem.

  next arrow

  Dispozice

  rozměry – 8810 mm x 3930 mm, výška 2300 mm

  king_bed

  manželská postel – uvnitř úložné prostory – doplnit jaká rozměr

  table_restaurant

  jídelní/ pracovní stůl – pro 2 os. je tam??

  crop_5_4

  velkoformátová okna od podlahy až ke stropu (v 2300 mm)

  local_fire_department

  vytápění – kamna na dřevo

  local_fire_department

  vytápění – infrapanel kolikrát 2x??

  power

  zásuvky

  all_inbox

  kompletní zafrézovaná elektroinstalace

  shower

  koupelna – sprchový kout + wc

  Půdorys

  Chata Lada půdorys | BAYAYA
  Půdorys chata Lada | Bayaya
  chata lada - bayaya- 01

  Ceník

  Cena neobsahuje manipulaci na místě + dopravu na vaše vysněné místo. Před usazením chaty bude potřeba připravit buď zemní vruty na místě, nebo betonové patky. Obojí poradíme či zařídíme.

  Základní cena

   od 1.700.000 Kč

  Cena je uvedena bez DPH

   Napište nám

   Nejčastější otázky na které se ptáte

   Nenašli jste co vás zajímá? Zkuste níže všechny otázky nebo nám zavoljte či napište. Určitě spolu najdeme odpověď.

    Napište nám

    FAQ –

    Lada

    ANO, stavebnice jsou v běhu a v letošním roce již začínáme s prvními realizacemi. Zákazník od nás dostane kompletní materiál potřebný ke stavbě s návodem. Je pak na jeho zručnosti a chuti, zda si stavbu zrealizuje sám, nebo využije služeb námi proškoleného stavebníka, který mu bude s výstavbou pomáhat. Krásné je, že pokud bude klienta stavba bavit, může se i on v budoucnu stát naším „Bořkem stavitelem“ a bude poskytovat své služby jako náš parťák pro danou lokalitu. Celková výše finanční úspory pak záleží na šikovnosti klienta a schopnosti si sehnat kvalitní pomocníky za rozumné peníze. Vše funguje tak, že posíláme kompletně připravené „stavebnice pro dospělé“ a nabízíme možnost využití služeb našich „Bořků stavitelů“ 🙂

    Chatu usadit na zemní vruty nebo betonové patky. S oběma variantami Vám rádi pomůžeme.

    Pro naše klienty jsme vybrali za nás ideální zastínění v mnoha variantách ve spolupráci se společností Maanta, dokážeme vyrobit i vlastní designové řešení jako např. dřevěné rošty nebo zastínění terasy proti slunci, je to opět na požadavcích klienta.

    Varianta na vodě je legislativně bezproblémová, krásná a funguje pěkně i na pronájmy. Je potřeba pouze doladit na jaký ponton/molo budeme usazovat (železo, beton, atd.)