Stavebnice

Nebojte. To dáte! A užijete si to – s průvodcem, nebo partou.

Bayaya Stavebnice / Poslat dotaz

  Souhlas se zásadami ochrany osobních údajů.

  Maker: Yaroslav Shuraev via Pexels

  → Design

  Milujeme krásno. Důmyslná architektura stavby, kvalitní materiály a hlavně přirozené propojení interiéru domu s exteriérem přírody. Vnitřní prostory jsou pro nás stejně důležité, jako terasy, zimní zahrady a otevřená atria.

  → Udržitelnost

  Menší nevadí, když se chytře vymyslí. Šetrně nakládat s půdou, vodou i svými financemi. Od našich domovů si slibujeme udržitelný provoz, vysokou míru soběstačnosti a třeba taky možnost dům v budoucnu rozšířit či přemístit na novou lokaci.

  → Příroda

  Vaříme z těch nejlepších přírodních lokálních surovin a s maximální pozorností k detailům a všem smyslovým p(r)ožitkům. Cokoliv vyjde z naší kuchyně, musí potěšit designem nejen oko modravé, ale musí vám i vonět. Proto u nás nenajdete žádné sádroše ani plasty.

  ↓↓↓

  V létě už budete stavět Bayaya domy sami!

  Během března představíme první modely domů, které jsme navrhli, tak, aby si je mohl kdokoli postavit svépomocí, s kamarády, v rámci rodiny, nebo vlastní komunity. Prostě spolu.

  To dáte! My s vámi!

  Bayaya Stavebnice / Poslat dotaz

   Souhlas se zásadami ochrany osobních údajů.

   Bayaya Stavebnice

   Objevte chaty a domy, které si můžete postavit sami s přáteli, vlastní rodinou nebo uvnitř komunity.

   Zkusili jsme to sami a jde to. Fakt!

   Ne, nemusí to být strastiplná a drahá zkušenost. Naopak, máte si to užít a máte z toho co vytvoříte mít skvělý pocit.

   ↓ All-in-One

   Veškerý materiál komplet vám dovezeme na místo určení. Na stavbě rozmístíme tak, abyste to nemuseli složitě přeskládávat. Vše je naformátováno, takže stačí aku šroubovák a utahovák.

   ↓ Dokumentace

   Půdorysy a řezy jsou pro technické ředitele a stavbyvedoucí. Vám ale do ruky přidáme i video manuál a návod, se kterým to dáte společně s kámošem ze školy, nebo manželkou.

   ↓ Bayaya Guy

   Říkáme, že jsme parťáci a kdy víc je pomoc třeba, než při stavbě domu. Poradíme vám s postupem, povíme vše, co víme o přípravě pozemku, průběhu stavby samotné i řešení nečekaných komplikací.

   ↓ A až to dáte

   Tak se můžete stát průvodcem pro ostatní, pomáhat dalším lidem najít cestu za jejich vysněným bydlením. Za pocitem, že to dají taky.

   FAQ – Domy & Stavebnice

   Rozhodli jsme se vybrané domy a chaty navrhnout tak, abyste si je zvládli postavit i svépomocí. Tohle není marketingové klišé, ale konstrukční podstata našich stavebnic. Abyste se nebáli, tak vám dáme jak videonávody, tak průvodce. Anebo můžete objednat stavbu na klíč. Ale nebyla by to škoda? 🙂

   Amatér má svůj významový původ v latinském slově “milovat”. Takže ano. Nepotřebujete být vyučený řemeslník, nebo machr s letitou praxí ve stavebnictví. Stačí vám aku šroubovák a utahovák (ten vám klidně půjčíme) – všechny díly už přijdou naformátované včetně spojovacího materiálu. A na natírání budete potřebovat váleček (i barvy jsou ale součástí dodávky). 

   Záleží na vašem tempu, počtu pomocníků i vaší zručnosti. Ze zkušenosti – stavba objektu 40 m2 ve 3 lidech trvá cca 30 dní. Obecně jsme schopni i u nově navržených objektů odhadnout počet hodin, které trvá konkrétní činnost, takže si můžete naplánovat, kdy si vzít dovču nebo pozvat kamarády.

   Stavebnici domu nebo chaty vám přivezeme a složíme na místo určení. V rámci návrhu řešíme i konkrétní zařízení staveniště tak, abyste nemuseli desky v čase složitě přeskládávat a minimalizovali jsme i pohyb na staveništi. Jednotlivé díly jsou navržena tak, abyste nepotřebovali ani těžkou techniku, takže se dá stavět i na hůře dostupných pozemcích. Žádný materiál není nutné dokupovat zvlášť. Součástí je tištěný i video manuál, který vás vede krok za krokem stavbou. Díly a prvky jsou značeny. Plánujeme i komunitní fórum pro Bayaya stavitele, kde si budete moci navzájem poradit, předat si zkušenosti a pochlubit se svými hacky.

   Tak se prostě zeptáte. Vždy budete mít přítele na telefonu, vašeho BAYAYA průvodce, který zároveň kontroluje jako stavební dozor důležité etapy, abyste vy i my měli jistotu, že vše proběhne jak má.

   Máme jak vlastní tým, tak už s námi spolupracuje několik truhlářských part, které školíme a jsou schopni vám dům postavit tzv. na klíč. Truhláře proto, abychom byli schopni zaručit vysokou kvalitu provedených prací a smysl pro detail. 

   Součástí stavebnice je veškerý konstrukční (včetně zateplení) a spojovací materiál i barvy. Samozřejmostí jsou i návody a služby BAYAYA průvodce. Elektro a rozvody vody a odpadu si buď seženete lokálně, nebo vám pošleme naše lidi. 

   Domy a chaty jsou aktuálně designovány tak, abyste si mohli vybrat z 3 typů fasády, dvou variant střech a co se týče interiéru pak i 2 variant obložení koupelny. Co se týče barev, možnosti jsou širší, ale ve spolupráci s interiérovými kouzelnicemi ze studia MOONSUN už jsme předvybrali barevné kombinace. I nábytek je navržen tak, abyste si nemuseli dokupovat skříně a i kuchyňskou linku a další prvky interiéru umíme dodat na klíč. 

   Stavebnice navrhujeme tak, aby se s jednotlivými díly mohlo manipulovat ve dvou lidech vyjma trámů, které mohou vyžadovat přítomnost 4 lidí nebo techniky. Obecně tak nepotřebujete těžkou techniku jako jeřáby, ještěrky, bagry, ale pouze ruční nářadí –  aku vrtačku, aku šroubovák, bity, pilu na izolaci a váleček/štětec/houbičku na barvu.

   Ve většině případů není potřeba díky založení na vrutech žádných extra terénních úprav. Doporučujeme dát do roviny (ale je možné stavět i v kopci). Dále je samozřejmě potřeba k jednomu místu dovést jak vodu, tak odpady, tak elektro. Ale dá se v případě offgrid varianty obejít i bez toho. Obecně u staveb na vrutech doporučujeme vyložit pod stavbu geotextílii a vysypat šterkem. 

   Umíme off-grid tedy bez sítí, takže z technického a technologického pohledu nemusíte mít váš vyhlédnutý spot ani zasíťovaný. U větších objektů předpokládáme standardní napojení, jak je zvykem pro stavební parcely. Sítě se dovádějí k jednomu přípojnému bodu pod dům.

   Ano. V případě, že dům nebo chatu plánujete v čase přesunout, můžeme zvolit i variantu menších modulů, které se pak převážejí vcelku. 

   Pro stavebnice objektů do 40 m2 stavební povolení nepotřebujete. Pro objekty do velikosti 150 m2 je třeba záměr na stavební úřadě ohlásit. Pro tyhle potřeby je součástí stavebnice i projektová dokumentace.

   100%. Rodinné domy a domy pro rodinnou rekreaci se zastavěnou plochou do 150 m2 tzv. jednoduché stavby je možné dle stavebního zákona realizovat jako stavbu svépomocí. Většina našich objektů navíc spadá do kategorií drobných, modulárních staveb.

   Stavební dozor u staveb svépomocí je zákonná nutnost. Je třeba vysokoškolské vzdělání stavebního nebo architektonického směru, případně středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou a praxí alespoň 3 roky při provádění staveb. Zjednodušeně řešeno, s tímhle vám dokážeme pomoci a dozor zprostředkovat.

   O tom chci vědět všechno!

   Všechny důležité informace o našich stavebnicích do vašeho emailu.

   Novinky ze světa Bayaya Stavebnic

    * Posíláme jen super maily a vaše kontakty si pečlivě hlídáme.

    Mám spousty otázek

    Prostě se rovnou zeptejte.

    Bayaya Stavebnice / Poslat dotaz

     Souhlas se zásadami ochrany osobních údajů.

     keyboard_arrow_up